موتور سیکلت کی تی ام(KTM)+تصاویر

شرکت کی تی ام در سال ۱۹۳۴ توسط “هانس ترونکنپولز” در ماتیگ هوفن اتریش تاسیس شد و در ابتدا به نام Kraftfahrzeuge Trunkenpolz  شناخته می شد. در حقیقت، این شرکت یک فروشگاه فلزکاری بود و فروش بسیار پایینی داشت. از این رو، مالکان آن تصمیم به تولید موتورسیکلت گرفتند. دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۵۳، تاجری اتریشی به نام “ارنست کرون ریف” بخش قابل توجهی از سهام این شرکت را خریداری کرده و نام آن به Kronreif & Trunkenpolz Mattighofen (KTM) تغییر یافت.

طی سال نخست فعالیت های این شرکت با نام جدید، آنها تنها ۲۰ کارمند در اختیار داشته و تقریبا روزانه سه دستگاه موتورسیکلت تولید می کردند که مدل ۹۸ سی سی R100، پروژه ای که در سال ۱۹۵۱ آغاز شده بود، از آن جمله بود. نخستین حضور کی تی ام در مسابقات موتورسیکلترانی به سال ۱۹۵۳ و پنجمین دوره مسابقه گایزبرگ باز می گردد که این شرکت توانست رده های اول تا سوم این مسابقه را به خود اختصاص دهد.

در سال ۱۹۵۴، کی تی ام عرضه هزارمین موتورسیکلت خود را جشن گرفت. طی همان سال، این شرکت موفق شد تا در مسابقات قهرمانی ملی ۱۲۵ اتریش به پیروزی دست یابد. دو سال بعد، کی تی ام برای نخستین بار در مسابقه بین المللی سیکس دیز شرکت کرد و مدال طلای این مسابقه را از آن خود کرد.

در سال ۱۹۵۹، “لودویگ آپفلبک”، مهندس کی تی ام، موتورسیکلت مسابقه ای جدیدی را معرفی کرد که “اروین لچنر” با استفاده از آن موفق به پیروزی در چندین مسابقه خارج جاده ای شد. اگرچه همه چیز برای کی تی ام در صنعت موتورسیکلت سازی خوب پیش می رفت، این شرکت تولید دوچرخه را در سال ۱۹۶۴ آغاز کرد.

دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۶۶، کی تی ام تولید موتورسیکلت پنتون سیکس دیز که قرار بود به آمریکا صادر شود را آغاز کرد. در همان سال، “مانفرد کلر”، موتورسیکلت سوار کی تی ام، موفق شد با استفاده از موتورسیکلت ۲۵۰ سی سی موتوکراس قهرمان مسابقات قهرمانی ملی اتریش شود.

در سال ۱۹۷۳، کی تی ام تولید انبوه موتوکراس ۲۵۰ و اندورو را آغاز کرده و در همان سال تیم اتریش نخستین پیروزی های خود در مسابقه قهرمانی جهان و گرند پری را ثبت کرد. تا سال ۱۹۷۴، دامنه محصولات تولیدی کی تی ام به بیش از ۴۲ مدل رسیده بود، اما در همان سال تولید موتورسیکلت هابی III نیز آغاز شد.

کی تی ام دهه ۸۰ میلادی را با معرفی نخستین موتورسیکلت موتوکراس ۱۲۵ سی سی در سال ۱۹۸۱ که با آب خنک می شد، آغاز کرد. یک سال بعد، آنها سیستم تعلیق جدید “پرو لِور” را در تمامی موتورسیکلت های تولیدی خود به کار گرفتند. در سال ۱۹۸۴، کی تی ام تولید رادیاتور و فروش آن به شرکت های رقیب که سوزوکی یک از مطرح ترین آنها بود را آغاز کرد. در همان دوران، کی تی ام تولید قطعات موتورسیکلت را نیز انجام می داد و تولید صد هزارمین پیشرانه که با معرفی مدل ۵۰۰ سی سی – از سیستم خنک کننده با مایع سود می برد – همراه بود را جشن گرفت.

تولید انبوه پیشرانه کی تی ام ۴ در سال ۱۹۸۷ آغاز شد، اما یک سال بعد “اریک ترونکنپولز”، یکی از موسسان این شرکت فوت کرد. پس از آن و به واسطه ورشکستگی، کی تی ام به بخش های مستقل تقسیم شد که به تولید رادیاتور و یا تولید موتورسیکلت و دوچرخه می پرداختند.

در سال ۱۹۹۲، شرکت جدید کی تی ام اسپرت موتورسایکل GmbH که امروزه به نام کی تی ام اسپرت موتورسایکل AG شناخته می شود به صورت رسمی و با تیم مدیریت جدید شکل گرفت که به معرفی هارد اندورو و طراحی جدید موتورسیکلت های کی تی ام منجر شد. در شرایطی که کی تی ام بیشتر به عنوان تولیدکننده موتورسیکلت های خارج جاده ای شناخته می شود، اما طی سالیان اخیر تولید موتورسیکلت های خیابانی نیز در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.